תרופות בהריון

 השימוש בתרופות במהלך ההריון ולאחריו

תרופות בזמן ההריון :

במהלך ההריון חשוב להימנע מלסכן את התפתחות העובר , מכיוון שהעובר והאם מחוברים זה לזו באמצעות חבל הטבור דבר אשר גורם למחזור הדם של האם לעבור אל העובר , צריך להימנע מתרופות העלולות להזיק לעובר.

לכן אם הנך בהריון או שאת מתכננת להיכנס להריון תתיעצי עם הרופא לגבי נטילת תרופות כולל תרופות ללא מרשם . מקובל כי נשים רבות במהלך ההריון נוטלות טבליות ברזל למניעת אנמיה .

כמו כן מומלץ שלא לעשן ולצרוך אלכוהול בזמן ההריון , שכן זה עלול לסכן את העובר ולפגוע בהתפתחותו התקינה .

  • נטילת משככי כאבים – בנטילה חד פעמית לא קיימת בעיה
  • אנטיביוטיקה – ככלל יש להיוועץ עם רופא הנשים המטפל לפני נטילת אנטיביוטיקה מכל סוג שהוא . רוב תכשירי האנטיביוטיקה מותרים לשימוש החל מהשבוע ה- 17 מאחר שהעובר בנוי כמעט לחלוטין בשלב זה , אך יש סוגים שאסורים לאורך כל ההריון .
  • תרופות נגד אפלפסיה – אישה אשר חולה במחלה זו חשוב שתימנע ככל הניתן מקבלת התקפים לאורך ההריון על מנת למנוע פגיעה בבריאות העובר .כיום מצויות בשוק תרופות אשר אינן פוגעות בעובר והאישה ההרה יכולה להמשיך ליטול אותן לאורך ההריון ללא סיכון . אך יש לשים לב ולהתייעץ עם הרופא המטפל לפני נטילת התרופה ובכל נקודה שבה את חשה שדברים אינם כשורה .
  • תרופות נגד סכרת – מכיוון שישנן תרופות המותרות וכאלו האסורות יש להיוועץ עם רופא לגבי התרופה הנלקחת .
  • תרופות פסיכיאטריות – לרוב מומלץ להמשיך להשתמש בתרופות אלו גם לאורך ההריון , אך יש להיוועץ עם רופא לפני המשך הטיפול או הפסקתו.
  • לא מומלץ ליטול תרופות נגד יתר לחץ דם .

תרופות בזמן הנקה :

תקופה זו זהה כמעט לחלוטין מבחינת הזהירות הננקטת בעת לקיחת התרופות במהלך ההריון , אך יש לשים לב שבמקרים שבהם ניתנה תרופה שעלולה להזיק לתינוק , תוכלי לעבור להאכלה בבקבוק כל זמן שאת נוטלת את התרופה . במידה ותרצי להמשיך להניק לאחר נטילת התרופה תצטרכי לשאוב את החלב ולזרוק אותו על מנת שבלוטות החלב ימשיכו לייצר חלב.


אתכם לאורך כל הדרך ,

צוות האתר גוזלים .

Free Pregnancy Calculator | Due Date, Conception Date Calculation

מחשבון תאריך לידה


תאריך לידה משוער, תוצאות חישוב תאריך ההתעברות:‏‏‎ ‎


עד