עיצוב חדרי תינוקות

 פאנג שואי וחדרי ילדים – משנה מקום, משנה מזל !

מאת דוריה כהן, יועצת מוסמכת ומקצועית לעיצוב בתים פרטיים בשיטת הפאנג שואי ע"פ האסכולה הקלאסית.

הילד לא ישן טוב בלילה? הילד לא מרוכז? הילדים מתווכחים כל הזמן?

רעיונות ופתרונות עיצוביים מתוך תורת הפאנג שואי

נסו להיזכר בתחושה המתעוררת בכם כאשר אתם נכנסים למקום כלשהו. האם היא נעימה, מעוררת בכם שמחה והתלהבות, או שמא היא לא נוחה, מעוררת בכם צמרמורת של אי נעימות? כך גם מרגישים וחשים הילדים שלכם.

תחושות אלו, מקורן במיקום המבנה בסביבתו הטבעית, עיצובו הפנימי של הבית וחדריו, ומיקום בני המשפחה בבית. תורת הפאנג שואי הידועה כבעלת כוח ועוצמה ליצור שינוי וריפוי מיידי בחיים מטפלת בהרחבה בנושא האדם וסביבת מגוריו ומלמדת אותנו לחיות באיזון ובהרמוניה עם סביבתנו הטבעית.

לתורה זו מספר אסכולות. הנפוצה שבהן, מתמקדת בעיצוב הפנים של הבית, מחלקת אותו על פי המצפן ל-9 אזורים ותחומי חיים משמעותיים כמו: משפחה, בריאות, שפע, הצלחה ושמחה, זוגיות, יצירתיות ילדים ופריון, תמיכה ונסיעות, קריירה ופרנסה, ידע. מתייחסת למצבו של כל אחד מבני המשפחה בבית: אב, אם, בנים ובנות בכל הרמות – אנרגטית, מעשית, פיזית ורוחנית. מחלקת את הבית בהתאמה לכיווני השמים ותחומי החיים, והכי חשוב – מתייחסת לאדם החי באותו בית.

חישובי אסטרולוגיה ונומרולוגיה סיניים קובעים מהם כיווני המזל האישיים לכל אדם ע"פ תאריך לידתו כמו – שפע והצלחה, בריאות, זוגיות ולימודים. מהם היסודות המרכיבים אותו- עץ, אש, אדמה, ומים, באיזה יחס, ועל פי נתונים אלו מחליטים יחד: הילד, ההורים ואנוכי לגבי התיקונים והשינויים האישיים הנדרשים כדי לשפר את הטעון תיקון בחייו, בהתאמה לכל הנתונים .

לתורת הפאנג שואי פתרון לכל מצב. יש המשתמשים בשיטה זו החל מתכנון הבית על הניר, ויש המתקנים ומשפרים גם בזמן שהבית בנוי ומעוצב. המטרה היא להרגיש טוב בבית, ליהנות בו וכמובן להביא איכות חיים טובה יותר.

הפעם אתמקד בעיצוב חדרי ילדים. חשוב ליצור סביבה תומכת במקום בו ישנים, משחקים וחיים, הילדים הרכים והמתבגרים שלנו, שכה חשובים ויקרים לנו.

כל זמן בעונות השנה הוא זמן נהדר לארגן ולעצב מחדש, בדרך נכונה, את חדרי הילדים , בשיתוף פעולה יחד איתם.

חשוב להתייחס למספר נתונים המשפיעים על הזרימה האנרגטית.

חשוב לשמור את הכניסה לחדר פנויה מרהיטים כבדים, ארגזים או ערמות צעצועים, יש להימנע מאגירת חפצים בחדר עצמו,כל אלה מונעים זרימה תקינה של צ'י. חשוב שהחומרים בחדר יהיו טבעיים. המיטה מעץ ולא ממתכת, פינות מעוגלות, מזרן ומצעים מחומרים טבעיים. יש לאוורר את החדר מידי יום עם חלון פתוח להחלפת אנרגיה. ללמד את הילדים לסדר את המיטה והמצעים כל בוקר, סימבול לפתיחת יום חדש בחיים.

כשקיים מצב בו יש חלון מול דלת הכניסה לחדר , האנרגיה הנכנסת לחדר "בורחת" דרך החלון ולא מספיקה להתפזר בחדר. חשוב לתלות ביניהם, מהתקרה, מובייל שמתאים בעיצובו לחדרי ילדים, או ספירלה צבעונית, או קריסטל עגול, פעולה זו תפזר את הצ'י הנכנס בחדר בצורה נכונה יותר.

שינה תקינה חשובה מאד לכולנו. ילדים ופעוטות רגישים ופגיעים מאד, לכן חשוב להתייחס למספר גורמים עיקריים ומשמעותיים בחדר הילדים המשפיעים על איכותה בלילה ובעקבות זאת, על התנהגותם והאנרגיה שלהם במשך היום.

החשוב מכל- מיקום המיטה או הלול. אין למקם אותם בקו ישר ממש מול דלת הכניסה לחדר. זרימה אגרסיבית מידי של האנרגיה הנכנסת לחדר פוגעת בהם במהלך שהותם שם. הטוב ביותר, למקם את המיטה באזור פנימי בחדר, בפינה אלכסונית לדלת הכניסה. אם אין אפשרות להעביר למקום אחר, חשוב לתלות מהתקרה, בין הדלת למרגלות המיטה מובייל צבעוני, פעמון רוח או קריסטל עגול.

מומלץ שראש המיטה יהיה צמוד לקיר – הקיר משמש הגנה ובטחון. חשובה "עמדת השליטה" בחדר, זווית אלכסונית לדלת, כך שהילד יהיה מסוגל לראות את הדלת מהמיטה, ושלא יתאמץ להפנות את ראשו אליה אם היא מאחוריו.

להשתדל לא למקם את המיטה מתחת לקורה בולטת מהתקרה. אם זה המצב ואין אפשרות לשנות, יש לכסות את הקורה בבדים רכים, להסוות אותה. וכמובן, אין למקם את המיטה באזור בו יש שיפוע של עליית גג היורד ונפגש עם קיר, או בגומחה או נישה הבנויה לתוך קיר – באזורים אלו הצ'י מצטבר, "תקוע", לא בתנועה, מכביד על השוהה.

צבעי קירות – גוונים רכים, עדינים, חמים, כמו – שמנת, תכלת וירקרק, אפרסק עדין או ורוד בהיר. להימנע מצביעה בגוונים חזקים ויאנגיים מידי כמו אדום, כתום, ירוק חזק או צהוב בוהק – הגורמים לתחושת אי שקט , עצבנות ומגבירים פעלתנות . טוב שיהיה איזון בין הצבעים. צבעי הקיר , הרקע עדינים ושקטים, וצבעי הוילונות(ממליצה על שילוב של צבעי הקשת), השטיח, החפצים והמשחקים צבעוניים ושמחים כצבעי דגש. אני אוהבת להכניס שני צבעים חשובים לסביבתנו- תכול של שמים לרוגע ושלווה ולתקשורת טובה, מתאים לקיר מזרחי או דרומי בחדר,וגוון של אפרסק מצבעי הכתום של האדמה ליצירתיות, שמחה, ואנרגיה, מתאים לאזור מערבי בחדר. התוצאה – חיבור אנרגטי בין שמים וארץ.

לחדרי ילדים ופעוטות מומלצת רצפת פרקט – שהיא מיסוד העץ המתאים לתקופת גדילה וצמיחה של ילדים.

לא מומלץ להכניס מוצרים חשמליים כטלוויזיה או מחשב לחדר הילדים בו הם ישנים. הם מפזרים קרינה אלקטרומגנטית הפוגעת בהם. בלילב, בזמן השינה, אפשר לנתק את השקע מהתקע, אפשר להניח ליד המכשירים אבן אמטיסט או קוורץ קריסטל המושכות אנר' זו אליהן.

אם יש דלתות רבות הקשורות לחדר השינה, יש לסגור אותן בלילה, להשאיר רק דלת אחת פתוחה, לקשר עם ההורים. ריבוי דלתות ומראות בחדר שינה, מאיץ את זרימת הצ'י בחדר ועלול להפריע את השינה.

תאורה רכה בחדרי ילדים. ללא פלורוסנטים או ספוטים, לא ישירה אל מיטה הפעוט. תאורת תקרה חשוב שתהיה מכוסה באהיל עגול או המופנה כלפי מעלה.

חשוב שארונות הבגדים בחדר יגיעו עד התקרה – כשקיים מרווח בין הארון לתקרה אנרגיה נתקעת שם.

טוב שהרהיטים יהיו מעוגלים בקצותיהם ופחות חדים. למנוע מצב של "חצי רעל".

מחודדים הפונים אל גוף הילד, האלמנטים המעוגלים מרככים פינות ויוצרים זרימת צ'י עדינה ומתונה יותר. התמונות בחדר חיוביות, שמחות ועליזות. לא תלויות גבוה מידי, כדי שלא יאיימו, בכלל , רוב החפצים בחדרי ילדים, חשוב למקמם בגובה העיניים, כמו גם קישוט הבורדר על הקיר.

כשתינוק, פעוט או ילד חסרי שקט או בוכים זמן רב, בתדירות גבוהה, הם רוצים להעביר אלינו מסר. לא תמיד הם רעבים או רטובים. ציינתי כבר, שחושיהם מאד רגישים ותגובתם גם. יתכן והם ממוקמים באזור אנרגטי חלש מידי או חזק מידי בחדר, המשפיע עליהם, וחץ מבכי אין להם דרך אחרת מלבטא זאת. אם הם מתעוררים פעמים רבות במהלך הלילה, או מגיעים למיטתכם, מומלץ להעביר את המיטה שלהם לאזור אחר בחדר.

כדאי להיכנס לחדרם בשעות הלילה, לשבת במקום נמוך, בגובה העיניים שלהם, לנסות לחוש את אנרגיית החדר בזמן זה,לקרא את תחושתם ולמצוא תשובה למצב.

מצב נוסף המשפיע על איכות וטיב השינה הנו כיווני מזל אישיים לכל אחד על פי תאריך הלידה. ילדים, ששנתם אינה שקטה, קמים לא רגועים או פאסיביים מידי,יתכן וישנים לא נכון עבורם או באזור אנרגטי לא טוב. נכון שישנו כך שראשם ממוקם לכיוון הבריאות האישי עבורם הנקבע על פי תאריך לידה.

לנו, כהורים, חשובה מאד הצלחת ילדינו בתחומי החברה, הלימודים ובכלל.

יש לתת חשיבות לעמדת המחשב או לשולחן העבודה והלימודים – לבדוק כיצד הם ממוקמים בחדר – אף פעם לא למקמם עם הגב לדלת הכניסה. גם הם, חשוב שימוקמו כך, שהילד ישב במקום שיאפשר לו קשר עין טוב עם הדלת, כדי שלא יצטרך להסתובב כל הזמן ולבדוק מי עובר ומה קורה מאחרי גבו. בבתים רבים בהם ביקרתי, וההורים התלוננו על ילדים חסרי בטחון עצמי, פחדניים, רגישים, מיטת הילד ופינת העבודה שלו היו מול קיר, בכיוון הפוך, כשהגב לדלת הכניסה. עם סידור ועיצוב החדר מחדש, בהתאמה אישית לילד, חל שיפור עצום בהתנהגותו, הביטחון העצמי השתפר, וחיי החברה הפכו פעילים.

תלו תמונה של דולפינים הקופצים מהמים על קיר צפוני של החדר. דולפינים מסמלים חוכמה, אינטלגנציה, תקשורת חיובית. צד צפון בבית קשור לקריירה ולתחום הלימודים. אני ממליצה להניח אבן קריסטל הקרויה סיטרין או כלצית כחולה בסביבת הלימודים, טוב להחזיקן ביד תוך כדי הכנת שיעורים, טובה למיקוד, ריכוז, יכולת למידה וביטוי.

התלונה הנפוצה ביותר של הורים הינה אותם מצבים של סמכות והצבת גבולות בינם לבין ילדיהם. והקטנים השובבים הללו הרי מנסים ובוחנים אותנו כל הזמן , אני מאמינה שאתם יודעים למה הכוונה. אז יש מספר פתרונות לתיקון: הראשונה- אם יש מצב של דלת חדר ילדים ממש מול דלת חדר הורים, נכון לתלות פעמון רוח קטן, ובו שישה קנים עשויים מתכת, על משקוף דלת ההורים, בשליש הקרוב לפתח המנעול. פעולה זו יוצרת האטת והרגעת זרימת הצ'י, ותוך כך מרגיעה את מערכת היחסים. דבר נוסף, תלו בחדר הילדים תמונה שלכם , משותפת, מצולמים יחדיו בזמן שמחה, תקשורת טובה – ממוסגרת במסגרת מתכת!!! – באזור צפון מערבי של חדרם. אזור זה אחראי על סמכות ההורים. תמונה משותפת שם תזכיר לילדים שיש מי שדואג ומטפל בהם, אך גם תעזור מבחינה אנרגטית בהצבת גבולות.

לסיכום, אין צורך להפוך את החדר או את הבית. מומלץ לבדוק מהו תחום החיים אותו רוצים לשפר, בו רוצים לטפל, ובהתאם לכך לערוך שינויים ותיקונים, פעם אחר פעם, לא בבת אחת, להתאזר בסבלנות,לחוש מה השתנה ולזרום עם השינוי.

מאחלת לכם ההורים, ולילדיכם, תקשורת חיובית ,שנת לימודים מצליחה ופורייה, אהבה ושמחת חיים בביתכם, ביטחון אישי, שלום ושלווה.


אתכם לאורך כל הדרך ,

צוות האתר גוזלים .

Free Pregnancy Calculator | Due Date, Conception Date Calculation

מחשבון תאריך לידה


תאריך לידה משוער, תוצאות חישוב תאריך ההתעברות:‏‏‎ ‎


עד