יציאת השליה

 יציאת השליה

לאחר שהתינוק יצא לעולם, בריא ושלם כך נקווה, הלידה עדיין לא הסתיימה. עדיין יש עוד משהו שצריך לצאת מבטנך – השליה. לרוב השליה יוצאת מבטנך תוך מספר דקות. בשלב זה המיילדת וודאי תבקש ממך לנסות ולהמשיך ללחוץ כדי שהשליה תצא. היא תנסה לסייע לך ע"י לחיצות קלות על בטנך. שלב זה של הוצאת השליה מלווה גם כן בצירים ויתכן כי אלו יהיו הצירים החזקים ביותר שתחווי במהלך הלידה, אך הרגעי שכן מדובר לרוב בפרק זמן קצר מאד – מספר דקות.

לאחר שהשליה יוצאת נערכת בדיקה שמטרתה לבדוק אם השליה אכן יצאה בשלמותה. אם השליה יצאה מבטנך בשלמותה, אז הלידה הסתיימה בשעה טובה. עם זאת יתכנו מקרים בהם חלקים מהשליה עדיין לא יצאו. במצב שכזה תיאלצי להיכנס לחדר ניתוח שם יבוצע הליך שבו יוציא הרופא את שאר חלקי השליה מהרחם, ע"י החדרת ידו לשם. בד"כ מבצעים זאת בהרדמה מלאה.

לאחר שכל השליה יצאה, הצוות הרפואי יוודא שאין חתכים באיזור החיץ ואם ישנם חתכים אז יתפרו אותם. כמו כן יחטאו את פתח הנרתיק שלך וינתקו אותך מכל המכשירים שחיברו אותך אליהם. בשלב זה עדיין תהיי תחת השגחת הצוות הרפואי למשך כשעתיים, כדי לוודא שאין דימומים כלשהם. דמם שלאחר לידה יכול להיווצר מחתכים באיזור החיץ, קרעים כלשהם בצוואר הרחם, פציעה כלשהי במהלך הלידה או חוסר התכווצות של הרחם הנובע מכך ששאריות של שליה עדיין נשארו ברחם. לאחר הלידה הרחם אמור להתכווץ וע"י כך לסגור את כלי הדם שמדממים ברחם, אלו הם כלי הדם שנועדו להזנת העובר במהלך ההריון. כאמור, הרחם אמור להתכווץ בצורה אוטומטית לאחר הלידה, אך לעתים הכיווץ לא מתרחש. מסיבה זו נוטים בימים אלו בבתי חולים רבים להזריק ליולדת זריקת פיטוצין, שמטרתה לכווץ את הרחם, מיד לאחר הוצאת השליה. בבתי חולים שלא נהוג בהם הנוהל הזה, יזריקו את הזריקה בכל זאת אם יבחינו כי חל דימום מהרחם לאחר הלידה. במקרים מסוימים ייאלצו להכניסך לחדר ניתוח כדי לסרוק אחר שאריות שליה ברחם המונעות ממנו להתכווץ באופן אוטומטי.

אם לאחר כשעתיים מבחינים כי אין סימן לדמם כלשהו, יעבירו אותך לחדר היולדות להתאוששות.אתכם לאורך כל הדרך ,

צוות האתר גוזלים .

Free Pregnancy Calculator | Due Date, Conception Date Calculation

מחשבון תאריך לידה


תאריך לידה משוער, תוצאות חישוב תאריך ההתעברות:‏‏‎ ‎


עד