הריון

הריון מתרחש כאשר זרע הפרה ביצית והביצית מתפתחת לגוש תאים ההולכים ומתרבים במהירות.
גוש תאים הוא בעצם העובר העתיד להיוולד. כבר בשלב ראשוני של הריון ניתן לראות התפתחות של איברי העובר.
עם גדילתו של העובר נמתח גם הרחם וגדל מאד. גופה של האם עובר שינויים רבים במהלך הריון הבאים לידי ביטוי הן בצורה גופנית והן בצורה נפשית:

השפעה גופנית-
בזמן הריון הרחם גדל על מנת לספק את צרכיו של העובר המתפתח. עם גדילתו של העובר דופן הבטן נמתח.
גדילת הרחם גורמת ללחץ על איברים פנימיים, דבר אשר לעתים משפיע על פעילותם וגורם לתופעות שכיחות בהריון, כגון: השתנה מרובה, צרבת ובחילה. הבחילה נגרמת לרב כתוצאה מכמות גדולה של הורמונים המופרשת לדם במהלך הריון. הורמונים אלו הם אשר עוזרים לפקח על תהליכים בגוף האישה ההרה, כמו: גדילת השדיים כהכנה ליצירת חלב הדרוש לתינוק לאחר לידתו.

השפעה נפשית-
אותם הורמונים אשר עוזרים לגוף לקדם תהליכים במהלך הריון, לעתים גורמים למצבי רוח משתנים אצל האישה, כגון: רגשנות יתר, דיכאון, תחושת אופוריה.
במהלך הריון האם מזינה את העובר באמצעות השליה וחבל הטבור. השיליה היא זו אשר סופגת חמצן ומזון מדם האם ומעבירה אותם בעזרת חבל הטבור אל דמו של העובר (חשוב לציין שבמהלך הריון דם העובר אינו מתערבב עם דם האם). באשר להפרשות וחומרי פסולת של העובר, אף הם מועברים בעזרת חבל הטבור אל דם האם ומופרשים החוצה מגופה.

יש לשים לב כי במהלך הריון, חבל הטבור משמש ככלי המקשר בין האם לעובר ויכול לשמש לא רק להעברת מזון ולסילוק פסולת, אלא גם להעברת חומרי הגנה כימיים וכן גם חומרים מזיקים, כגון: סמים, אלכוהול, נגיף האדמת וכו'. לכן, בזמן הריון על האישה ההרה לשים לב למוצרים אותם היא צורכת, שכן מעתה ההשפעה היא לא רק על גופה, אלא גם על גוף העובר ואף על חייו.


אתכם לאורך כל הדרך ,

 

צוות האתר גוזלים .