בדיקת הריון

בדיקת הריון

ישנן שתי אפשרויות לקבלת תשובה על שאלה זו:

  • האפשרות הראשונה היא ע"י היעזרות ב" תחושת בטן".
  • האפשרות השנייה היא בעזרת בדיקות שונות.

"תחושת הבטן":

נשים רבות נוטות לחוש את ההריון עוד בטרם הגיעו תוצאות הבדיקות. תחושות אלו משותפות לכלל הנשים המתעברות, אך עם זאת אישיות לכל אחת ואחת.

הסימן הראשון המעורר תחושה זו הוא איחור במחזור החודשי, אך יש לשים לב שלא כל איחור מעיד על הריון כשם שישנן נשים אשר מדממות לאורך מספר חודשים אך למעשה מדובר בהריון תקין לכל דבר.

סימנים נוספים אותם ניתן לחוש בשלבים הראשונים להריון ויוצרים את אותה "תחושת בטן" הם: בחילות, שינוי בשדיים, תכיפות במתן שתן ואף ישנן נשים אשר חשות בתנועת העובר.

הבדיקות:

ישנן בדיקות שונות היכולות להעיד על התרחשות הריון:

  1. בדיקת ההריון הביתית – זוהי הבדיקה הנגישה ביותר, אשר ניתן לרכושה בכל בית מרקחת ורשתות הפארמים. בדיקה זו בודקת הימצאות של הורמון ההריון בשתן. בדיקה זו הינה דיי אמינה ועל מנת להגיע לדיוק מקסימלי מומלץ לבצעה בשעות הבוקר עם הטלת השתן הראשון.
  2. בדיקת דם – בדיקה זו היא האמינה והמדויקת ביותר. בדיקה זו בודקת את הימצאותו וכמותו של הורמון ההריון. תוצאות הבדיקה יכולות להגיע בתשובה חיובי , יש הריון, או שלילי, אין הריון. או ע"י מתן ערכי ההורמון הנמדדים ביחידות mlU.
  3. בדיקה אצל הרופא – הרופא יכול לחוש במהלך בדיקה ע"י מישוש הגדלה של הרחם (שאחת הסיבות לכך היא הריון). כמו כן בעזרת האולטרא סאונד יכול הרופא לזהות את שק ההריון ובשלב מתקדם, השבוע ה-12 לערך, ניתן גם לשמוע את דופק העובר.

באם עברתם על השלבים השונים והינכם בהריון – מזל – טוב! אתם עומדים בפני תקופה חדשה ומרתקת בחייכם בדרככם להיות הורים ואנו נשמח ללוות אתכם בשלבים השונים במהלך ההריון ולאחריו.

באם תשובתכם שלילית אל תתיאשו המשיכו לנסות ואנחנו נלווה אתכם בכל השאלות, מחזיקים לכם אצבעות ומלווים אתכם לאורך כל הדרך…Free Pregnancy Calculator | Due Date, Conception Date Calculation

מחשבון תאריך לידה


תאריך לידה משוער, תוצאות חישוב תאריך ההתעברות:‏‏‎ ‎


עד